Diskuze
Diskuze

Upozornění

Služba diskuzní fórum a možnost zasílání dotazů je určena pouze pro dotazy z oblasti toxikologie, tj. jedů a otrav. Neslouží jako obecná veterinární poradna a nezabývá se problémem výživy zvířat a vhodnosti různých potravin pro různé druhy.

Tato služba je provozována pouze v pracovní dny a neslouží k řešení akutních stavů.

Děkujeme za pochopení. VETTOX tým

[156] 娛樂城介紹
Autor: JamesMek   Přidáno: 29.3. 2020 07:03娛樂城介紹


https://forum.tw-sportslottery.com/thread-119-1-1.html
[155] Гадание
Autor: KeithPange   Přidáno: 29.3. 2020 05:29Добрый день!
Даже очень прикольный сайт.

Масса приколов...Спайс, Альфа, Mefedron, Альфа, и т.д.
Доброе пожаловать на сайт: http://zagadala.ru/
[b]
http://zagadala.ru
Педофилы

Геи

Погадать
Заходите на сайт и заказывайте!
[/b]
[154] Желаю познакомиться с мужчиной
Autor: ArleneTup   Přidáno: 26.3. 2020 12:22Добрый день.
Можешь называть меня Катя.
Познакомлюсь с парнем для встречи. Приеду к тебе на район или встримся у меня. Живу в соседнем подъезде.

<a href=https://myizbushka.cf/uqkn/index.html>Смотреть здесь</a>
[153] Ensure flashback, tip my straightens crest gallbladder.
Autor: awoyeda   Přidáno: 25.3. 2020 16:19[url=http://mewkid.net/when-is-xaxlop/]Buy Amoxicillin Online[/url] <a href="http://mewkid.net/when-is-xaxlop/">Amoxicillin</a> atu.ptvk.cit.vfu.cz.xpl.qq http://mewkid.net/when-is-xaxlop/
[152] Then comorbid persuades below-knee intuitively sufficient antidysrhythmic.
Autor: iraopelefen   Přidáno: 22.3. 2020 04:21[url=http://mewkid.net/when-is-xaxlop/]Amoxicillin Online[/url] <a href="http://mewkid.net/when-is-xaxlop/">Buy Amoxicillin Online</a> ckh.qmeb.cit.vfu.cz.quj.ac http://mewkid.net/when-is-xaxlop/
[151] Shopping, Aliexpress
Autor: Williamnepay   Přidáno: 21.3. 2020 18:02Aliexpress coupons - promotional codes for discounts and delivery ...
Discounts in the section reach 70%. Discount: up to 70%. Last-minute discounts on Aliexpress up to 70% on everything. Show promotion. not required. A huge number of goods from China with discounts of up to 70% are collected in this category. ... A large assortment of goods for home and garden is presented here - home textiles and kitchen utensils, everything necessary for design and decoration, needlework and other hobbies. You can also purchase suitcases, women’s and men’s bags, many toys for children and home improvement. In the section for sports and recreation, you will find an excellent selection of sportswear and shoes for various sports, bicycles and gyro scooters, as well as additional accessories and spare parts for them.
PRODUCT LIST: https://t.co/d4vDfwOM6a
[150] Nolina - odpověď
Autor: VETTOX   Přidáno: 7.3. 2020 21:12Dobrý den.
O této rostlině se moc neví. Některé zdroje ji označují za bezpečnou, některé ne. Byly popsány případy otravy u domácích zvířat (ve vědecké literatuře potvrzeno u králíků) s příznaky apatie, slinění, nechutenství, zrychlený tep a dech. Rostlina obsahuje saponiny, které mohou způsobovat dráždění a poškození buněk sliznice střeva, eventuálně červených krvinek a poškodit přenos kyslíku v těle.
Kočku bychom tedy tuto rostlinu záměrně okusovat nenechali. Pokud se k ní dostane, tak asi není důvod k panice, jen je vhodné ji sledovat, zda nevykazuje příznaky. Ale pravidelná konzumace určitě není vhodná a požití většího množství by mohlo vyvolat příznaky poškození zdraví.
Místo noliny doporučujeme pořídit kočičí trávu (ne naklíčené obilí, ale rostlinu šáchor Cyperus zumula). Mívají to v květinářstvích.
S pozdravem VETTOX tým.
[149] Nolina - sloní noha
Autor: Sára   Přidáno: 7.3. 2020 08:39Dobrý den, můžeme nechat kočku okusovat Nolinu? Nebo tato rostlina obsahuje nějaké toxické látky? Děkuji za odpověď
[148] Dominator
Autor: VETTOX tým   Přidáno: 4.9. 2019 07:57Dobrý den.
Ano, otrava je možná a pravděpodobná. Detaily byly zodpovězeny do emailu. Jen opětovně upozorňujeme, že tato databáze neslouží k řešení akutních situací. V těch je nutno kontaktovat veterinárního lékaře a zvířeti poskytnout okamžitou lékařskou pomoc.
S pozdravem VETTOX tým.
[147] Otrava dominatorem
Autor: Hana   Přidáno: 20.8. 2019 21:33Dobrý den, je možné aby se kotě otravilo z trávy postříkaná Dominatorem? Začalo zvracet až po prohlídce u veterináře. Ale je apaticke a nejí. Jen se občas napije. Někdy to v zvrací někdy udrží. Děkuji.
[146] Ekologický postřik
Autor: VETTOX tým   Přidáno: 7.6. 2019 13:59Dobrý den.
Na dotaz bylo odpovězeno do emailu. Obecně ale nemůžeme poradit ohledně toxicity, pokud neznáme konkrétní značku přípravku a účinnou látku.
S pozdravem VETTOX tým.
[145] Ekologicky postrik
Autor: Anonym   Přidáno: 4.6. 2019 10:30Dobrý den. Máme společnou zahradu s rodiči a ti chtějí nechat postříkat stromy a tůje proti škůdcům. Jedna se o nějaký ekologický postřik. Psi však trávu kolem tůjí pojídají každý den a to hojně. Nemohou se z postřiku přiotrávit? Děkuji za odpověď
[144] Interested in...
Autor: DorothySputh   Přidáno: 23.1. 2019 11:43I like your website!!! :)

Bye... Thank for yourattention :)
[143] Rostliny jedovaté pro kočku
Autor: VETTOX   Přidáno: 20.5. 2018 11:33Dobrý den.
Ano, je mnoho květin, které mohou být pro kočku jedovaté, a to i řezané. Smrtelně jedovatá je lilie a to všechny odrůdy a formy (venkovní, hrnková, řezaná). Dále jsou jedovaté všechny cibuloviny a rostliny z oddenků (frézie, kaly, kany, sněženky, krokusy, kosatce aj.), a konkrétně narcisy, hyacinty a tulipány patří mezi ty více nebezpečné. Obecně ale kočka není býložravec, takže cokoliv zeleného s více vlákniny jí může vyvolat zvracení a průjem nebo alergické reakce. Proto i řezané rostliny umisťujte tak, aby k nim kočka měla co nejmenší možnost se dostat, a ty vyloženě jedovaté si v rámci bezpečí kočky nekupujte. Za poměrně bezpečné lze považovat růže, karafiáty, gerbery, pozor ale na dekorativní zeleň, která bývá ke kyticím často také přidávaná, a často není jasné, o jaké rostliny se jedná. Stejně tak laky pro zvýšení lesku listů a výživa či hnojiva do vázy mohou způsobovat trávicí problémy. S pozdravem Vettox tým.
[142] Rostliny jedovaté pro kočku
Autor: Anička   Přidáno: 19.5. 2018 21:57Dobrý den!
Máme doma kočku, která je velmi zvědavá.¨Protože mám ráda květiny, nějaká kytice se u nás vyskytuje celkem běžně (frézie, karafiáty, růže, orchideje, tulipány, narcisy, …). Chci se zeptat, které řezané květiny pro ni mohou být nebezpečné.
Děkuji.
Anička
[141] Modřenec
Autor: Vettox tým   Přidáno: 22.4. 2018 20:07Dobrý den.
Doufáme, že jste se štěňátkem neprodleně navštívíli veterináře. V takto mladém věku je problém i jen podráždění žaludku a střev, a vždy by měl zvíře vidět lékař, a to osobně. Naše služba neslouží pro řešení akutních problémů! Modřenec může kromě lokálních problémů v trávicím traktu působit i kožní problémy a alergie. Další toxicita je neznámá, ale podobné rostliny mohou vyvolávat i poškození nervového systému.
S pozdravem Vettox tým.
[140] Je Modřenec jedovatý pro pejska (štěně)
Autor: Anonym   Přidáno: 21.4. 2018 18:40Zdravím... Dnes se naše štěňátko při prozkoumávání zahrady pustilo do Modřence, který tu rostl. Nevypadá nějak vyloženě špatně. Je možné že se jedná pouze o únavu, ale zdá se mi uanvený až moc a ani hrát si moc nechce. Mám důvod proč se strachovat? Děkuji
[139] Telata
Autor: Anonym   Přidáno: 17.8. 2017 10:24Dobry den mam dotaz ohledne telat.strucne Vam popisu prubeh.Tele jse narodi vypada zdrave vitalne pije .Nemuze jse vykadit narika musí jse strčit do zadku prst.Vyjde smolka lépkave KONZISTENCE s tvrdými jako granulemi ve tvaru zavitu střeva.Narodi jse a ma úplně zarudle dásně.po zhruba 24hod přestane pít ma SILNÝ krvavý průjem. Z pitvy vykultivovaly e coli nasadnasadily jsme antibiotika ale úspěch u neúspěch uhyn jse zmenšil ale malo.nektera eta telata osleply.jsem jen osetrovatelka ale zajímá mě to a nejde mi to z hlavy. Mám u fotky .
[138] Ženšen pětilistý - Gynostemma pentaphyllum
Autor: Vettox   Přidáno: 7.6. 2017 14:08Dobrý den.
Pod ženšenem pětilistým máte asi na mysli rostlinu s latinským jménem Gynostemma pentaphyllum. Jinak existuje ještě Panax quinquefolium, ale i když překlad názvu znamená právě ženšen pětilistý, obvykle se mu říká americký ženšen.
Pro gynostemmu neexistuje moc údajů a žádná z nich nemluví o toxicitě pro kočky. Na nich se totiž žádné testování neprovádí.
Z údajů pro hlodavce není popisována žádná závažná toxicita. Ví se, že způsobuje poškození plodu, proto by se nikdy neměl podávat těhotným nebo březím. Jinak jsou popisovány nevolnost a zvracení (i úporné), koliky, průjmy. Dále tato rostlina prodlužuje čas srážení krve, takže může dojít k nějakým krvácivým komplikacím, obzvlášť v kombinaci s jinými rostlinami, některými léky (antibiotika, aspirin) nebo pokud by se kočka dostala k návnadě na hlodavce, které působí stejným způsobem – blokují srážení krve.
Obecně pak všechny rostliny z této čeledi obsahují látky, které můžou dráždit kůži a působit vyrážky nebo alergie.
Protože se na kočkách rostliny netestují, a kočky mají hodně snížený metabolismus cizorodých látek oproti hlodavcům, je potřeba být obezřetný. Pokud jde ale jen o to, zda si můžete tuto rostlinu pořídit do zahrádky nebo domů, pak bych se nebála, pokud máte kočku, která se obecně o rostliny nezajímá. Pokud je to kočka nenechavka, pak by se nějaké trávicí potíže vyskytnout mohly, takže by bylo nutno kočku sledovat, zda to požírá a v případě potíží rostlinu odstranit.
K podávání pro posílení imunity a vitality bychom tuto rostlinu pro kočky nedoporučovali.
S pozdravem VETTOX tým.
[137] Ženšen pětilistý
Autor: Kam   Přidáno: 6.6. 2017 17:57Dobrý den, chci se zeptat zda je ženšen pětilistý jedovatý pro kočky. Nikde jsem nenašla, že by byl, ale chtěla bych mít jistotu. Dekuji Kamila
Počet nalezených záznamů: 156