Diskuze
Diskuze

Upozornění

Služba diskuzní fórum a možnost zasílání dotazů je určena pouze pro dotazy z oblasti toxikologie, tj. jedů a otrav. Neslouží jako obecná veterinární poradna a nezabývá se problémem výživy zvířat a vhodnosti různých potravin pro různé druhy.

Tato služba je provozována pouze v pracovní dny a neslouží k řešení akutních stavů.

Děkujeme za pochopení. VETTOX tým

[148] science in daily life essay
Autor: CheckerTub   Přidáno: 19.3. 2019 22:06essay coverpage http://paperwritingservice.gdn/termpaperwarehouse/harold-pinter-the-birthday-party-analysis.html road safety rules essay
[147] Variably region, wanes papules: filtered, intelligence.
Autor: igohuhuxe   Přidáno: 15.3. 2019 03:55[url=http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/]Buy Amoxicillin Online[/url] <a href="http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/">Amoxicillin 500 Mg</a> http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/
[146] Areas of housekeeping Park Slope
Autor: Sprinslark   Přidáno: 10.3. 2019 22:00Today, cleaning in the spring time is opportunity do cleaning work, on the street, at home.
Streets, courtyards, gardens, squares and other urban areas should not only clear after winter Cleaning work in the spring is a good case do cleaning work, rooms and also in my apartment.
Roads, courtyards, gardens, squares and urban territories need not only clear from accumulated dirt, take out the garbage, but also prepare for the summer period. For this purpose should be restored damaged sidewalks and curbs, repair broken small architectural forms sculptures, flowerpots,artificial reservoirs,benches, fences, and so on, refresh fences, painting and many other things.
We hold spring general cleaning in the district, we can put in order your personal lot square, apartment, tanhaus.
Our specialists firms Upper East Side can hold spring cleaning 2018.

Our firm does spring cleaning plot not only in urban areas , we can put in order your own parcel square, apartment, tanhaus.
Our specialists organizations Windsor Terrace ready to hold spring cleaning services.
Our Limited liability Limited Partnership cleaning specialized company Fish Bay SALAS, is engaged complex spring cleaning of territories in Longwood under the direction of JON.

Looking for maid service Union Square - [url=https://springcleaning.pro]spring cleaning manhattan[/url]
[145] Recurrent relatives continuation bursitis itch.
Autor: uamivuzidofed   Přidáno: 8.3. 2019 20:46[url=http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/]Amoxicillin Online[/url] <a href="http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/">Amoxicillin</a> http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/
[144] Interested in...
Autor: DorothySputh   Přidáno: 23.1. 2019 11:43I like your website!!! :)

Bye... Thank for yourattention :)
[143] Rostliny jedovaté pro kočku
Autor: VETTOX   Přidáno: 20.5. 2018 11:33Dobrý den.
Ano, je mnoho květin, které mohou být pro kočku jedovaté, a to i řezané. Smrtelně jedovatá je lilie a to všechny odrůdy a formy (venkovní, hrnková, řezaná). Dále jsou jedovaté všechny cibuloviny a rostliny z oddenků (frézie, kaly, kany, sněženky, krokusy, kosatce aj.), a konkrétně narcisy, hyacinty a tulipány patří mezi ty více nebezpečné. Obecně ale kočka není býložravec, takže cokoliv zeleného s více vlákniny jí může vyvolat zvracení a průjem nebo alergické reakce. Proto i řezané rostliny umisťujte tak, aby k nim kočka měla co nejmenší možnost se dostat, a ty vyloženě jedovaté si v rámci bezpečí kočky nekupujte. Za poměrně bezpečné lze považovat růže, karafiáty, gerbery, pozor ale na dekorativní zeleň, která bývá ke kyticím často také přidávaná, a často není jasné, o jaké rostliny se jedná. Stejně tak laky pro zvýšení lesku listů a výživa či hnojiva do vázy mohou způsobovat trávicí problémy. S pozdravem Vettox tým.
[142] Rostliny jedovaté pro kočku
Autor: Anička   Přidáno: 19.5. 2018 21:57Dobrý den!
Máme doma kočku, která je velmi zvědavá.¨Protože mám ráda květiny, nějaká kytice se u nás vyskytuje celkem běžně (frézie, karafiáty, růže, orchideje, tulipány, narcisy, …). Chci se zeptat, které řezané květiny pro ni mohou být nebezpečné.
Děkuji.
Anička
[141] Modřenec
Autor: Vettox tým   Přidáno: 22.4. 2018 20:07Dobrý den.
Doufáme, že jste se štěňátkem neprodleně navštívíli veterináře. V takto mladém věku je problém i jen podráždění žaludku a střev, a vždy by měl zvíře vidět lékař, a to osobně. Naše služba neslouží pro řešení akutních problémů! Modřenec může kromě lokálních problémů v trávicím traktu působit i kožní problémy a alergie. Další toxicita je neznámá, ale podobné rostliny mohou vyvolávat i poškození nervového systému.
S pozdravem Vettox tým.
[140] Je Modřenec jedovatý pro pejska (štěně)
Autor: Anonym   Přidáno: 21.4. 2018 18:40Zdravím... Dnes se naše štěňátko při prozkoumávání zahrady pustilo do Modřence, který tu rostl. Nevypadá nějak vyloženě špatně. Je možné že se jedná pouze o únavu, ale zdá se mi uanvený až moc a ani hrát si moc nechce. Mám důvod proč se strachovat? Děkuji
[139] Telata
Autor: Anonym   Přidáno: 17.8. 2017 10:24Dobry den mam dotaz ohledne telat.strucne Vam popisu prubeh.Tele jse narodi vypada zdrave vitalne pije .Nemuze jse vykadit narika musí jse strčit do zadku prst.Vyjde smolka lépkave KONZISTENCE s tvrdými jako granulemi ve tvaru zavitu střeva.Narodi jse a ma úplně zarudle dásně.po zhruba 24hod přestane pít ma SILNÝ krvavý průjem. Z pitvy vykultivovaly e coli nasadnasadily jsme antibiotika ale úspěch u neúspěch uhyn jse zmenšil ale malo.nektera eta telata osleply.jsem jen osetrovatelka ale zajímá mě to a nejde mi to z hlavy. Mám u fotky .
[138] Ženšen pětilistý - Gynostemma pentaphyllum
Autor: Vettox   Přidáno: 7.6. 2017 14:08Dobrý den.
Pod ženšenem pětilistým máte asi na mysli rostlinu s latinským jménem Gynostemma pentaphyllum. Jinak existuje ještě Panax quinquefolium, ale i když překlad názvu znamená právě ženšen pětilistý, obvykle se mu říká americký ženšen.
Pro gynostemmu neexistuje moc údajů a žádná z nich nemluví o toxicitě pro kočky. Na nich se totiž žádné testování neprovádí.
Z údajů pro hlodavce není popisována žádná závažná toxicita. Ví se, že způsobuje poškození plodu, proto by se nikdy neměl podávat těhotným nebo březím. Jinak jsou popisovány nevolnost a zvracení (i úporné), koliky, průjmy. Dále tato rostlina prodlužuje čas srážení krve, takže může dojít k nějakým krvácivým komplikacím, obzvlášť v kombinaci s jinými rostlinami, některými léky (antibiotika, aspirin) nebo pokud by se kočka dostala k návnadě na hlodavce, které působí stejným způsobem – blokují srážení krve.
Obecně pak všechny rostliny z této čeledi obsahují látky, které můžou dráždit kůži a působit vyrážky nebo alergie.
Protože se na kočkách rostliny netestují, a kočky mají hodně snížený metabolismus cizorodých látek oproti hlodavcům, je potřeba být obezřetný. Pokud jde ale jen o to, zda si můžete tuto rostlinu pořídit do zahrádky nebo domů, pak bych se nebála, pokud máte kočku, která se obecně o rostliny nezajímá. Pokud je to kočka nenechavka, pak by se nějaké trávicí potíže vyskytnout mohly, takže by bylo nutno kočku sledovat, zda to požírá a v případě potíží rostlinu odstranit.
K podávání pro posílení imunity a vitality bychom tuto rostlinu pro kočky nedoporučovali.
S pozdravem VETTOX tým.
[137] Ženšen pětilistý
Autor: Kam   Přidáno: 6.6. 2017 17:57Dobrý den, chci se zeptat zda je ženšen pětilistý jedovatý pro kočky. Nikde jsem nenašla, že by byl, ale chtěla bych mít jistotu. Dekuji Kamila
[136] Re: Jádra hroznů
Autor: Vettox   Přidáno: 15.8. 2016 08:50Dobrý den.
Přímo vámi uváděné krmivo neznáme.
Jedovaté jsou pro psy hrozny a nejvíce rozinky, toxickou látku samotnou ale neznáme. Protože jsou otravy popsány i z odrůd bez pecek, které se navíc ve střevech nerozkládají, nepředpokládá se, že právě pecičky, respektive semena v nich skrytá, jsou příčinou otravy.
V krmivech a přípravcích se využívá olej z hroznových jader (semínek), který obsahuje antioxidanty, a zatím u něj žádný záznam o otravě nemáme. V krmivech je obsažen ve stopovém množství a při běžné krmné dávce by žádné obtíže způsobit neměl (např. krmiva Husse, Trainer, Wildcat, Purizon, Markus Mühle, Almo Nature, N+D a jiná). Při používání čistého tekutého oleje (který je také dostupný a někdy se doporučuje při BARF) platí, že se nemá podávat zvířatům ve špatné kondici, u zvířat starých, březích, mláďat a před zažazením do krmení je vždy nutno konzultovat vhodnost použití s veterinárním lékařem, který zvíře zná a který eventuálně může otestovat funkci ledvin, které rozinkami a hrozny bývají poškozeny.
S pozdravem VETTOX tým.
[135] jádra hroznů v granulích
Autor: Anonym   Přidáno: 14.8. 2016 21:31Dobrý den, zaujaly mě tyto za studena lisované granule, ale protože obsahují jádra hroznů, chci se zeptat, jestli mohou být pro psy nebezpečné? Děkuji.


http://www.symbiosa.cz/p/819/symbiosa-peletky-hypoalergeni-jehneci-s-lososem-1kg

[134] Re: Barva
Autor: Vettox   Přidáno: 12.8. 2016 19:26Dobrý den.
Na dotaz bylo odpovězeno do emailu. Nicméně je vždy nutno uvádět kdy se případ stal (kolik je to hodin) a o jakou barvu šlo. Přípravky k malování typu primalex toxické nejsou, ovšem např. barvy proti plísním, na kovy s obsahem odrezovačů a další speciální přípravky toxické bývají, takže bez těchto informací nelze kvalifikovaně posoudit riziko pro zasaženou kočku.
S pozdravem VETTOX tým.
[133] Kocourek šlápl do barvy
Autor: Ondřej   Přidáno: 12.8. 2016 10:23Dobrý den, když jsme malovali, tak nám náš kocourek šlápl packou do barvy a nelze to umýt či vytřít. Chci se zeptat, jestli je barva toxická a jestli je nutné jet na veterinu. Děkuji, s pozdravem Ondřej.
[132] Re: Inkoust
Autor: Vettox   Přidáno: 27.6. 2016 06:45Dobrý den.
Na dotaz bylo zodpovězeno do emailu. Naše databáze neslouží k řešené akutních případů, je to uvedeno hned na hlavní stránce. Bohužel nejsme non-stop telefonní a emailová služba. První pomoc a koho kontaktovat je uvedeno v záložce Pro veřejnost.
S pozdravem Vettox tým.
[131] inkoust
Autor: Aneta   Přidáno: 18.6. 2016 07:56Dobry den pes nam rozkousla lahvičku s inkoustem. Samozrejmne ze má úplně modrý jazyk. Jak mam prosim postupovat??
[130] Modřenec - odpověď
Autor: VETTOX   Přidáno: 24.4. 2016 18:50Dobrý den.
S rostlinami je to složité, každá něco obsahuje, ale některé zdroje riziko podceňují a některé jen na základě obsahové látky zase nadhodnocují, i když je jí tam třeba jen stopa.
Podle různých informací, které jsme našli, máme v naší databázi tento profil pro modřenec:
http://cit.vfu.cz/fvhe/toxikologie/web/czech/toxcz113%20modrenec.htm
Z toho vyplývá, že je pravděpodobně mírně jedovatý.
Pokud se nejedná o malé štěně, nebo starého či nemocného psa, tak se nejspíše nic závažného nestane. S rizikovými kategoriemi doporučujeme zajet k lékaři, pokud pes rostlinu pozřel. Jinak pejskovi dejte živočišné uhlí (asi 1 tabletu na kilogram váhy, pro větší plemena nad 15 kilo paušálně jedno platíčko - 10 tablet) rozdrcené a rozpuštěné ve vodě (stříkačkou), a dále sledujte, co se bude dít. Jestli rostlinu jen žvýkal a nesežral, pak jen vypláchněte tlamu čistou vodou, zkontrolujte, zda tam není nějaké zarudnutí a podráždění, a pozorujte. Pokud začne jevit nějaké příznaky poškození, ihned vyhledejte lékaře. Pokud bude vypadat v pořádku, jen vašemu veterináři zítra zavolejte, že se toto stalo a jestli se máte ukázat, třeba na kontrolu nebo krev.
Držíme palce, ať je pes v pořádku.
S pozdravem Vettox tým.
[129] Modřenec Hroznaty
Autor: Pes   Přidáno: 24.4. 2016 16:30Dobrý den
Můj pejsek žvýkal Modřenec Hroznaty je toxický?
Na internetu jsem našla různé názory prosím o odpověď.
Počet nalezených záznamů: 148